Wartec krem w bardzo niskiej cenie już w sprzedaży

Mleko krowie jest silnym alergenem, a uczulenie na nie pojawia się nawet u małych dzieci. Nie jest ono tolerowane przez układ trawienny alergików, dochodzi więc do podrażnienia śluzówki wyściełającej wnętrze jelit.

Do najczęstszych objawów należą: bolesne kolki, ulewanie się, a także wysypka. Sygnałem do odstawienia mleka krowiego może być również to, że dziecko jest często płaczliwe oraz niespokojne. W przypadku niemowląt cierpiących na ten typ alergii i będących karmionych piersią, zaleca się całkowite odstawienie alergenu również przez matkę.

Unikanie go jest jednak o tyle trudne, że znajduje się on w bardzo dużej ilości produktów, również w postaci mleka w proszku. Dodatkowo, należy uważać na sery, a nawet na niektóre rodzaje pieczywa. Ponad to, mleko występuje w czekoladzie, a co za tym idzie, trzeba odstawić również wszelkie batoniki i czekoladki z polewą.

Na szczęście, na rynku dostępne są inne rodzaje mleka, które nie tylko nie uczulają, ale są ogólnie zdrowsze, dlatego też są polecane również i tym osobom, które nie są alergikami. Zalicza się do nich mleko kozie oraz owcze. Alternatywą może być również dostępne w sklepach z ekologiczną żywnością mleko sojowe, jednak i ono potrafi uczulić, a dodatkowo produkty sojowe nie są polecane dla kobiet przechodzących menopauzę (może dojść do zachwiania gospodarki hormonalnej).