Uczulający gluten


requip modutab 8mg to nowe tabletki o podwojonej mocy w nowym opakowaniu

Znajdujące się w zbożach takich jak pszenica, owies, jęczmień i żyto białko to gluten. Reakcje alergiczne na ten składnik są bardzo różne, wliczając w to wysypkę, biegunkę, a nawet problemy z oddychaniem.

Osoby uczulone muszą wystrzegać się nie tylko wyżej wymienionych zbóż, ale i zwracać szczególną uwagę na praktycznie każdy przetworzony pokarm, wliczając w to wędliny i mięso mielone. Jest tak dlatego, iż gluten jest dodawany w czasie produkcji żywności jako składnik mający poprawić konsystencję i wygląd gotowego produktu. Produkty dla osób cierpiących na ten rodzaj alergii można kupić w specjalnych sklepach.

Warto również zaznajomić się z przepisami wykorzystującymi inne rodzaje zbóż, tak, by móc za pomocą niewielkich modyfikacji cieszyć się smakiem ulubionych potraw. Glutenu nie zawiera na przykład mąka kukurydziana, dzięki czemu osoby nietolerujące gluten mogą jeść pieczywo właśnie kukurydziane.

Tradycyjny makaron można zaś zastąpić makaronem ryżowym, który można obecnie kupić nie tylko w specjalistycznych sklepach, ale i zwykłych supermarketach. Początkowo, na wieść o uczuleniu wiele osób nie wyobraża sobie, co właściwie mieliby jeść.

Jednak z czasem okazuje się, że dieta bezglutenowa jest równie smaczna i bardziej zdrowa niż zwykła. Dlatego członkowie rodzin osób wymagających specjalnego jadłospisu często przyjmują nowe nawyki żywieniowe.

Komentowanie wyłączone.