Niebezpieczne orzeszki ziemne


popularnym środkiem leczniczym jest Zinacef requip modutab 8mg to nowe tabletki o podwojonej mocy w nowym opakowaniu

Orzeszki ziemne to popularny dodatek do ciast i deserów, a także smaczna przekąska. Niestety, są one również bardzo silnym alergenem, mogącym, w skrajnym przypadku doprowadzić nawet do zgonu poprzez wstrząs anafilaktyczny.

Jest to bardzo ostra reakcja organizmu na nietolerowaną substancję. Wywoływać ją może nie tylko pokarm, ale i ukąszenie insektów, takich jak osa czy pszczoła. W wyniku wstrząsu dochodzi do nagłego i znacznego obniżenia ciśnienia krwi, co prowadzi do omdleń, a nawet śmierci.

Ze względu na ryzyko tak ostrej reakcji, osoby narażone na zetknięcie się z alergenem powinny nosić przy sobie adrenalinę, wstrzyknięcie której powoduje nagły wzrost ciśnienia i chroni przed zapaścią. Na większości produktów spożywczych zawierających jakiekolwiek orzechy, a nawet ziarna, znajduje się ostrzeżenie o tym, że mogą zawierać śladowe ilości orzeszków ziemnych.

Ma to na celu ostrzeżenie potencjalnych kupujących o mogącym występować zagrożeniu. Łagodniejsze formy reakcji alergicznej to świąd czy wysypka. Ze względu na wysokie ryzyko uczuleń nie poleca się podawania orzeszków ziemnych, ani innych orzechów małym dzieciom oraz zaleca się, by matki karmiące również wystrzegały się ich i produktów je zawierających.

Komentowanie wyłączone.