Alergia na owoce


lek CELSENTRI jest jednym z najlepszych leków Zobacz jakie objawy wywołuje żółtaczka fizjologiczna u noworodków a następnie odwiedź lekarza

Choć dietetycy zalecają, by w naszej codziennej diecie znajdowały się owoce, to jednak nie wszyscy mogą cieszyć się ich smakiem. Niestety, niektóre owoce są silnymi alergenami, a niektóre dzieci są nawet uczulone na wszystkie ich gatunki.

Jeśli organizm dziecka nie toleruje owoców, rodzice muszą zwracać szczególną uwagę na dietę swojej pociechy tak, by mimo wszystko była ona bogata w niezbędne witaminy i minerały. Należy więc zapewnić dostatecznie dużą dawkę warzyw, które będą w stanie dostarczyć wszystkich potrzebnych składników odżywczych.

Należy pamiętać, że alergia na owoce oznacza, że nie można ich przyjmować w żadnej formie – kleiku, gotowego jedzenia w słoiczkach czy sokach. Wiąże się to z koniecznością szczegółowego sprawdzania zawartości każdego produktu spożywczego, zanim poda się go dziecku.

Częstym alergenem są jabłka, ciekawostką jest jednak to, że różnice między odmianami są na tyle duże, że można być uczulonym tylko na niektóre z nich. Większość alergików może jednak spożywać je wówczas, gdy zostaną ugotowane – wysoka temperatura sprawia, że substancje uczulające zostają zniszczone. Innymi silnymi alergenami są owoce cytrusowe, zwłaszcza pomarańcze, po których zjedzeniu może występować wysypka w okolicy ust. Rodzice powinni jednak pamiętać, ze uczulenie może z czasem zniknąć, dlatego warto co jakiś czas sprawdzać, czy reakcje alergiczne dalej występują.

Komentowanie wyłączone.